• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
  • header6
header11 header22 header33 header44 header55 header66
estetik cerrahi

PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARI - 2


PENİS KALINLAŞTIRMA

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma (Asıl olay burada..)

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma için yağ dokusu, dolgu maddeleri, yumuşak silikondan implantlar, ölü deri tabakası soyulmuş deri yamaları kullanılabilir.

estetik cerrahi Bu seçeneklerden en doğal sonuç veren, en az komplikasyon ihtimali olan yağ enjeksiyonudur. Bu yüzden biz sadece yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma yapıyoruz. Yağ enjeksiyonu yapılırken bazı teknik detaylara dikkat etmek gerekir. Ayrıca bizim de kendimize göre yaptığımız bir çok modifikasyon var. Bunları madde madde sıralarsak anlaması daha kolay olacaktır...

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonu yaparken göbekten alınan yağın kalitesi çok önemlidir. Yağ eğer çok ödemli gelmişse bu yağda kayıp fazla olmaktadır. Hastanın göbek yağının ne kadar iyi yada ne kadar kötü olduğunu önceden anlamak mümkün değildir. Ancak ameliyat sırasında göbekten vakumlu enjektörle yağ alınırken anlaşılabilir.

estetik cerrahi Yıllar içinde ilginç bir şeyi farkettik. Almanya ve Avusturya'dan gelen hastalarda göbekten aldığımız yağ çok iyi kalitede oluyor; yani sıvı içeriği çok az, kuru bir yağ geliyor.. Patates püresi gibi.. Böyle gelen yağ dokusu çok iyi tutuyor. Yıllarca erimeyebiliyor. Böyle, ameliyatından sonra 5 yıl, 6 yıl sonra kontrole gelen hastalarımız oldu; bunlara yeniden yağ enjeksiyonu yapmaya hiç gerek yoktu. Diğer yandan bazı hastadan alınan yağ çok ödemli geliyor. Enjektörün içinde yağ dokusu suyun içinde yüzüyor resmen. Bu vakalarda 6 ay içinde kayıp çok oluyor ve ileriki aylarda tekrar yağ enjeksiyonu yapmak gerekiyor.

estetik cerrahi Yağın kaliteli mi, yoksa kalitesiz mi geleceğini anlamanın bir yolu yok bence. Ancak, hasta Almanya yada Avusturya'dan gelmişse iyi olacağını tahmin edebiliriz.

estetik cerrahi Eskiden (2004-2012 arası) 70-80 cc. yağ enjekte ederken bu miktarın bazı hastalarda ereksiyonu zorlaştırdığını görünce bu miktarı azalttık. Eğer hastada bir ereksiyon problemi varsa; ereksiyonda penis çok sıkı şekilde sertleşmiyorsa, penis çevresine verilen 80 cc. yağ dokusu, ereksiyonu hepten zorlaştırıyor.. Hastanın ereksiyon sorunu bariz hale geliyor. Bu yüzden tek seferde kalınlaştırma için 50-60 cc. yi geçmiyoruz. Lütfen kime ameliyat olursanız olun aşırı yağ enjeksiyonu yapılmasını istemeyin; pişman olursunuz. Büyümüş ama ereksiyona gelmeyen bir penis de bir işe yaramaz..

estetik cerrahi Penis kalınlaştırma ve yağ enjeksiyonu üzerine ek video.. Mutlaka izleyiniz, çok önemli..

estetik cerrahi Penis inceltme: Olmaaazzzz!!!

estetik cerrahi Penis büyütme ameliyatlarında yağ aldığımız göbekte morarma oluyor. Neden?

PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARINA "GÖRSEL" BİR BAKIŞ AÇISI İLE Mİ, YOKSA "DOKUNSAL" BİR BAKIŞ AÇISI İLE Mİ YAKLAŞMALIYIZ?

estetik cerrahi Tüm kitaplarda ve makalelerde bu ameliyata tamamen görsel bir bakış açısı ile yaklaşılmıştır. Hastanın partnerinin ameliyat bölgesine dokunduğunda ne hissedeceği hep gözardı edilmiştir.

estetik cerrahi Bu bakış açısını değiştirmeliyiz!

estetik cerrahi Bu ameliyat, tamamen ve direkt olarak cinsellik için yaptırılmaktadır. Kimse karşı cins ile karşıdan bakarak cinsel ilişkiye girmez. Cinsel ilişki, görsel olmaktan çok dokunsal bir olaydır. Bu yüzden bence bu ameliyatlara "dokunmayı" da hesaplayıp farklı bir şekilde yaklaşmalıyız.

estetik cerrahi Hastalarımızı dinleyerek, onlardan aldığımız geri dönüşleri de değerlendirerek bu ameliyatı halen geliştiriyoruz. Son olarak ameliyat prosedürüne eklediğimiz bazı yenilikler oldu.

estetik cerrahi Örneğin, artık penisin dışarıdan görünmeyen, leğen kemiği altına doğru devam eden (içte kalan) kısmının çevresine de yağ enjeksiyonu yapıyoruz. Bunun sebebi şudur: normalde kitaplarda yazan teknikde, penisin sadece görünen kısmı dikkate alınır ve görünen kısmın kalınlaştırılması yeterli görülür. Eğer hastanın partneri penisi dibinden tutarsa bu kısım ince gelebilir; çünkü normalde içeri doğru devam eden, dışarıdan görülmeyen bu en dip kısma yağ enjekte edilmiyor. Biz bu tarz geri dönüşleri dinledikten sonra normalde dışarıdan görülmeyen, ancak penisi dip kısmından tutunca hissedilecek, içeride kalan kısmın çevresine de yağ enjeksiyonu yapmaya karar verdik.

estetik cerrahi Hastanın partnerinin cinsel organına dokunacağını düşünerek yaptığımız modifikasyonların, ameliyatın sonucuna olumlu katkı yaptığını görüyoruz.. Hasta memnuniyeti bu minik modifikasyonlar sayesinde yüksek oluyor.

estetik cerrahi Penisin her tarafına eşit yağ enjekte etmek yanlış olur. Başlangıçta biz de böyle yapıyorduk. Sonra gördük ki, penisin her tarafına eşit yağ verilirse en fazla penisin orta kısmı kalınlaşıyor; sünnet dikişinin olduğu kısım ve penisin dip kısmı ince kalıyor. Neden böyle oluyor peki? Çünkü penisin cildinin en çok orta kısmı gevşektir. Buraya enjekte edilen yağ hemen kalınlaşma sağlar. Sünnet dikiş hattı ise gergindir ve esnekliği azdır; burayı kalınlaştırmak zordur. Penisin dip kısmında da cilt artık kalınlaşıp karın derisi yapısını alır; bu yüzden bu kısmı da kalınlaştırmak zordur. Bu sebeplerden dolayı yağ enjekte edilirken her tarafına eşit enjeksiyon yapıp, penis dibine ve sünnet dikiş hattına ekstra yağ enjekte ediyoruz. Bu şekilde oldukça düzgün ve homojen bir kalınlaştırma sağlıyoruz...

estetik cerrahi Bazen hasta sporcu oluyor ve göbeğinde pek yağ bulunmuyor. Bu durumda kasıklardan ve bacakların iç kısmından yağ alıyoruz. Buralarda mutlaka yeterli yağ dokuyu buluyoruz..

estetik cerrahi Uzatma işlemi kalıcıdır. Asıcı bağ kesilip penis dışarı kaydırılınca bu işlem eski haline dönmez, ayrıca tekrar yapılamaz (kesilmiş asıcı bağı tekrar kesemezsiniz). Yağ enjeksiyonu ise kalıcı değildir. Enjekte edilen yağın bazen çok uzun süreler erimeden kaldığını görüyoruz (5-7 sene), ama bunun ömür boyu kalıcı olduğunu düşünmüyorum. Yani, yağ enjeksiyonu kalıcıdır, bir seferde ömürlük sonuç alırsınız demek yanlıştır. Bazı hastalarda erime fazla oluyor ve 6 ay sonunda ikinci yağ enjeksiyonu için geliyorlar; bazen de 5 sene, 7 sene olmuş, doğru dürüst erime olmamış hastaya ikinci bir yağ enjeksiyonu önermiyorum.. Bu yüzden zaman zaman basında okuduğum, youtube de gördüğüm, "yağda 30-40% erime olur" gibi demeçleri saçma buluyorum.. Yağda erime bazı parametrelere bağlıdır ve kişiden kişiye çok değişir. Mesela, alınan yağın kalitesi, kişinin bünyesi, erkenden ilişkiye girip girmemesi (3 hafta ilişkiye girmemelidir), yağın erime miktarını değiştirir. Kimse ne zaman, ne kadar erime olacağını bilemeyiz. Herkesde farklı olur..

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonu bir kez daha yapılacaksa iki ameliyat arasında en az 6 ay olmalıdır. Eğer önceki ameliyata bağlı olarak ameliyat bölgeleri halen sertse, buraların yumuşaması ve eski esnekliğine kavuşması beklenmelidir; aksi takdirde daha önce yağ alınan yerlerden yağ almak çok zor olur. Kanül, dokular sertken yağın içine rahat girip çıkmaz ve yağ alamazsınız. Ayrıca penisde de dokuların yumuşamış olması gerekir. Penisde dokular halen sertken yağ enjekte etmeye kalkılırsa kanül yine sert dokunun içine rahat girmez ve istendiği gibi yağ enjeksiyonu yapılamaz. İki ameliyat arasında mutlaka yeterli süre geçmiş olması ve dokuların yumuşamış olması gerekir..

estetik cerrahi Başarılı bir ameliyat için..

Kalınlaştırmada enjekte edilen yağın "tutup, tutmamasını" 2 faktör belirliyor....

estetik cerrahi Yağ enjeksiyonunun tabii ki bir sürü teknik inceliği var ama penis büyütme ameliyatında kalınlaştırma için enjekte edilen yağ dokunun tutmasını en çok şu 2 faktör belirler:

estetik cerrahi 1: Ameliyattan sonraki ilk 3 haftada ilişkiye girmek, mastürbasyon yada masaj yapmak... İlk 3 hafta içinde enjekte edilen yağ dokusu henüz bağ doku şeklini almadığından ilişkiye girmek yada masaj yapmak gibi hareketlerle kana karışıp erir, kayıp fazla olur. Bu yüzden ilk 3 hafta ilişkiye girmemelisiniz, mastürbasyon yapmamalısınız, masaj yapmamalısınız.. Bazı kliniklerin hastalarına masaj tavsiye ettiğini duyuyorum. Bence tamamen yanlış bir tavsiye. İlk 3 hafta içinde masaj yapmak, enjekte edilen yağda erimeye yolaçacaktır.

estetik cerrahi 2: Göbekten, bel yanlarından alınan yağın kalitesi... Göbekten alınan yağın kalitesi iyi ise, yani kuru, patates püresi gibi gelmişse iyi tutar ve uzun yıllar erimeden kalır. Göbekten alınan yağ çok ödemli gelmişse, yağ dokusu enjektörün içinde serum içinde yüzüyorsa kayıp çok olacak demektir. Bu yağı ne kadar süzüp yoğunlaştırsanız da erimeye meyillidir. Bu durumda erime payını da düşünüp biraz fazla yağ enjekte ediyoruz. Hastayı 6 ay sonra kontrole çağırıyoruz. Bu hastalarda genellikle 1 yıl içinde bir kez daha yağ enjeksiyonu yapmak gerekiyor.


P-SHOT YAPIYOR MUSUNUZ? TAVSİYE EDER MİSİNİZ?

estetik cerrahi Bu P-shot uygulamasını yaklaşık 5-6 senedir duyuyorum. Bu uygulama, sonuçta hastanın kendi kanından hazırlanan PRP ile yağın karıştırılmasından başka bir şey değil. PRP içindeki maddeler ve hücreler tamamen yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi ile ilgili.. Bu yüzden dokuda iyileşme ve yenilenme istiyorsak PRP tabii ki faydalı olacaktır. Bu özellikleri sebebiyle PRP, yaralanmalarda ve doku yenilenmesi istenen durumlarda çok etkilidir. Mesela yaşlılarda diz kıkırdağının yenilenmesinde, yüz estetiğinde, ateşli silah yaralanmalarında etkisi tartışılmaz; fakat penis kalınlaştırmada durum böyle değildir.

estetik cerrahi Penisde kalınlaştırma amacı ile enjekte ettiğimiz yağ miktarı, yağın canlı doku olarak tutabileceğinden fazladır. Klasik bilgi olarak söylersek, yağın canlı doku olarak tutması, yaşaması için yağ dokunun en fazla 1 santimetre çapında bir sütun şeklinde, sağlıklı kanlanan canlı doku içine verilmesi gerekir. Bu sayede yağ dokusu, çevre dokudan beslenip tutar ve yaşar. Halbuki penis kalınlaştırmada enjekte edilen yağ miktarı bundan çok daha fazladır ve bu yüzden canlı doku olarak tutmaz. Yağ doku ölerek bağ doku halini almaktadır. Zaten bir çok sebepten dolayı yağın canlı yağ doku olarak tutmasını da istemiyoruz (bu konuda ayrıntılı açıklama için "kalınlaştırma" videosunu izleyiniz)..

estetik cerrahi Sonuçta özetlersek, kalınlaştırma için enjekte edilen yağ doku canlı kalmaz, bağ dokuya dönüşür. Ameliyatın sonucu açısından da bu durum daha doğrudur. Yağı yaşatmaya çalışmak pek doğru değildir. Bu miktarda yağ dokusu istesek de yaşamaz, bağ dokuya dönüşür.. Bu yüzden yağı yaşatmaya çalışmak için, içine PRP katmak -bence- hiç bir işe yaramaz..

estetik cerrahi Ben bu yüzden penis büyütme ameliyatında p-shot uygulamıyorum. Faydası olduğuna da inanmıyorum. Ekstra para kazanmak için uydurulmuş bir uygulama olduğunu düşünüyorum.. Faydası olduğuna inanmadığım için uygulamıyorum.

estetik cerrahi Diğer yandan PRP nin penisin erektil dokusuna enjekte edilmesi, sertleşme sorunu olan hastalara faydalı olabilir. Bu, tamamen başka bir konudur. Sertleşme tedavisinin penis büyütme ile alakası yoktur. Hatta sertleşme sorunu varsa, penis büyütme ameliyatının yapılması, sertleşme sorununu daha kötü hale getirebilir. Burada sertleşme sornununu tedavi etmek amacı ile PRP enjekte edilebilir. Bu amaçla PRP enjeksiyonu ciltaltına değil, sertleşen erektil dokunun içine yapılır..PENİS BÜYÜKLÜĞÜ NE OLMALI?

estetik cerrahi Bu çok merak edilen bir konudur..

estetik cerrahi Aslında her ırka göre normal büyüklük sınırları değişmektedir. Uzak doğulularda penis boyu daha az iken, latinlerde ve siyahi ırkda penis boyu daha büyüktür. Bunun sebebi ırklara göre erkek-dişi vücut yapılarının uyumudur. Basitçe söylemek gerekirse latin ve siyahi ırk kadınlarında kalçalar çok büyük olduğundan erkeklerinde de penis boyu büyüktür (latin erkeğinin penisi, latin kadınının devasa kalçasını geçip vajene ulaşabilmelidir, bu yüzden latin ve zenci erkeklerde penis boyu büyüktür). Uzak doğulularda ise kadınlar minyon olduğundan, kalçaları dar ve küçük olduğundan erkeklerin penis boyu da küçüktür. Her ırkın kadını, erkeği ile uyumludur.

estetik cerrahi Aşağıdaki grafikde ülkelere göre ortalama penis boyları gösterilmiş (inch olarak):

estetik cerrahi Aşağıdaki grafikde avrupa ülkelerinde ortalama penis boyları gösterilmiş (santim olarak):

estetik cerrahi Penis boyunuz yeterli mi?

Türkiye için penis boyu nasıl sınıflandırılıyor?

estetik cerrahi Ülkemiz için kabaca şöyle bir sınıflama yapabiliriz (uzunluklar ereksiyonda penis dibinden ucuna kadar yapılmış ölçümlerdir):


estetik cerrahi Mikropenis: 5 santimden kısa (penis büyütme ameliyatı çok iyi sonuç vermez)

estetik cerrahi Kısa penis: 6-9 santim arası (çok iyi olmasa da penis büyütmeden sonuç alınır)

estetik cerrahi Normal sınırlar: 10-18 santim arası (penis büyütmeden iyi sonuç alınır)

estetik cerrahi İri penis: 18 santimden büyük (penis büyütme en iyi sonuç verir.)


estetik cerrahi Ülkemizde penis büyütme ameliyatı için cerraha başvuran hastaların 99% unun normal sınırlarda hastalar olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bir çok cerrahın sandığı gibi bu ameliyat, boyut olarak küçük penisleri büyütmek için yapılmıyor. Ameliyatta yapılan işlem, penis dokusunu bütünlüğünü bozmadan dışarı kaydırmak olduğundan, penis ne kadar büyükse o kadar başarılı olur.

estetik cerrahi Bu ameliyat aslında "küçük penis boyutunu büyütme ameliyatı" değildir.

estetik cerrahi Bu ameliyat aslında "penis boyutunu daha da büyütme ameliyatı"dır; ve penis ne kadar iri ise o kadar iyi sonuç verir. Mikropenisli vakalarda sanılanın aksine işe yaramaz.

estetik cerrahi Bu konudaki videoyu da izleyiniz lütfen...

estetik cerrahi Büyüklüğü mü önemli, işlevi mi?


Penis büyütme ameliyatı düşünüyorsunuz ama henüz eşinize bahsetmediniz.. Ne yapmalısınız?

estetik cerrahi 2004 den beri bu ameliyatları yapıyorum ve bu konuda inanılmaz tecrübem var..

estetik cerrahi Benden size tavsiye (iki seçeneğiniz var):

1) Ya eşinize bu ameliyatı düşündüğünüzü baştan söyleyin, onu ikna edin.. Olurunu alarak doktora gelin..

2) ya da hiç söylemeyin; ameliyattan sonra sürpriz olsun.

estetik cerrahi KESİNLİKLE AMELİYAT GÜNÜNÜ ALDIKTAN SONRA SON DAKİKADA EŞİNİZE SÖYLEMEYİN...

estetik cerrahi Neden?

estetik cerrahi Penis büyütme için gelip gün alan ve ameliyattan önceki gece eşine bu ameliyatı olacağını söyleyen hastalarımızın ameliyatları hep son dakikada (ameliyat sabahı) iptal oldu. Eşiniz bu ameliyatı son dakikada öğrenirse büyük ihtimal çok kızacak, ortalığı dağıtacaktır. Bu olaya çok şahit olduk.

estetik cerrahi Ya eşinizle baştan konuşup onayını alın, ya da hiç söylemeyin sürpriz olsun. Bu iki durumda da olay çıkmıyor.. Hasta da, eşi de memnun oluyor..KALINLAŞTIRMA OLMADAN, SADECE PENİS UZATMA YAPILMIYOR, NEDEN?

estetik cerrahi Bazen hastalarımız sadece uzatma istiyor. Maalesef tek başına uzatma yapılmaz, çünkü sonuç iyi olmaz.

estetik cerrahi Benden sadece uzatma isteyen hastalarıma aşağıda gördüğünüz fotoğrafı gösteriyorum. Bu fotoğraf, bir penis büyütme ameliyatının ortasında çekildi. Penis uzatma işlemi yapılmış ama henüz kalınlaştırma (yağ enjeksiyonu) yapılmamış. Sadece uzatma yapılırsa görüntü bu şekilde olur. Dikkat ederseniz penisin dip kısmında bir çökme var (soldaki fotoğrafta kırmızı X ile işaretli yer). Burası sağdaki çizimde yeşil X ile gösterilen asıcı bağın kesildiği yerdir. Asıcı bağ kesilip penis dışarı itildiği zaman penisle leğen kemiği arasında bir boşluk oluşur. Burada cilt hafifçe çöker. Bu çöküntünün mutlaka yağ enjeksiyonu ile doldurulması gerekir. Doldurulmazsa kötü bir görüntü olur. Bu yüzden mutlaka yağ enjeksiyonu da yapılmalıdır.

estetik cerrahi Fotoğrafta görmenizi istediğim bir şey daha var.

estetik cerrahi Soldaki fotoğrafta penis dibindeki V-Y plasty ye bağlı Y şeklindeki dikiş hattının sap kısmı (kırmızı A ile gösterilen mesafe), asıcı bağın kesilmesine ve penisin dışarı çekilmesine bağlı penis dibindeki çökmenin uzunluğu (kırmızı B ile gösterilen mesafe) hemen hemen aynıdır ve yaklaşık 2 santim kadardır. Bu mesafe, ameliyatla elde edilen uzamayı gösterir.

estetik cerrahi Asıcı bağın kesilmesi ile elde edilen uzama tam olarak penisin dibindeki Y şeklindeki dikişin sapı kadardır. Bu mesafe de, penisin dibindeki çökmenin (asıcı bağın kesilmesine bağlıdır) boyu kadardır..

estetik cerrahi Bu fotoğraf, asıcı bağın kesilmesi ile elde edilen penis uzamasının bir ilüzyon değil, gerçek anlamda bir uzama olduğunun kanıtıdır.

estetik cerrahi Neden tek başına uzatma yapılmıyor?Op. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087